Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada de pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada de pensie de invaliditate

Va rog sa-mi spuneti daca perioada in care am fost pensionata de invaliditate se asimileaza ca stagiu de cotizare la stabilirea stagiului minim de cotizare pentru pensia de limita de varsta.

Va multumesc
Si aceasta perioada se ia in calcul la stabilirea pensiei pentru limita de virsta