avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Perioada de pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Perioada de pensie de invaliditate

Va rog sa-mi spuneti daca perioada in care am fost pensionata de invaliditate se asimileaza ca stagiu de cotizare la stabilirea stagiului minim de cotizare pentru pensia de limita de varsta.

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 06:49, 17 Decembrie 2010
Si aceasta perioada se ia in calcul la stabilirea pensiei pentru limita de virsta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada in care beneficiez de pensie de invaliditate constituie stagiu? Ditzu Ditzu Buna ziua ! As dori sa stiu daca pensia de invaliditate se ia in calcul ca vechime ? Dar ca si perioada de cotizare ? Ma interesez pentru ca nu stiu cum o ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala Punk_Kitty Punk_Kitty Buna ziua. Ma numesc Mihaela. Am 57 de ani si 35 de ani vechime. Vreau sa ies la pensie anticipata si vreau sa va intreb cat este penalizarea pe luna pana ... (vezi toată discuția)
Pensie caz boala nerevizuibil stef55 stef55 Sotul meu este pensionat pe caz de boala din aprilie 2001,avand 26 ani de munca in momentul pensionarii pe caz de boala.Este nascut in 18.08.1955,cand i se ... (vezi toată discuția)