avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurarea obligatorie a locuinþelor
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurarea obligatorie a locuinþelor

dacă imobilul este ipotecat la bancă şi există asigurare pentru imobil în favoarea băncii, mai este obligatorie asigurare
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 13:26, 17 Decembrie 2010
nu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare obligatorie pentru apartament luat cu credit ipotecar carmendragan carmendragan Am luat in anul 2006-nov un apartamen cu credit ipotecar .la momentul acela oferta bancii ara ca asigurarea imobilului este plataita de banca pe toata perioada ... (vezi toată discuția)
Doua asigurari? azael azael As dori sa stiu daca sunt obligatorii 2 asigurari pentru un apartament ,in conditiile in care respectivul apartament este girat la banca (al socrilor!) in ... (vezi toată discuția)
Asigurarea obligatorie a locuintelor StanPatitulPensionar StanPatitulPensionar Am un credit imobiliar la care asigurarea locuinţei o fac eu, anual, şi o cesionez băncii, şi am alt credit cu garanţie imobiliară (pe altă locuinţă), ... (vezi toată discuția)