Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

incredintare minor

buna seara,
in urma cu ceva timp am div iar minora rezultata in urma casatoriei mi.a fost incredintata.
intrebarea este daca o pot scoate din tara fara acordul fostului sot.
va multumesc anticipat
Nu mai aveti nevoie de acordul tatalui. Este suficienta hotararea def. si irevoc. de incredintare ( + pasaportul minorei).