Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solicitare acte originale in instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solicitare acte originale in instanta

Buna seara.
Am termen de judecata in Februarie 2011.
Angajatorul a depus in intampinare un act pe care o consider fals .
Inainte de termenul de judecata din Februarie pot sa solicit instantei sa oblige angajatorul sa puna in Februarie la dispozitie originalul acelui act.
imi este frica , ca in cazul in care voi solicita acest lucru in timpul sedintei o sa acorde iarasi o amanare ceea ce nu vreau.
Puteti sa va inscrieti in fals cu acel inscris , daca considerati ca este fals.
indiferent de data la care veti solicita depunerea originalului, instanta de judecata oricum va da termen daca partea adversa nu va avea originalul in posesia sa la termenul de judecata. si fiind o firma, in mod sigur cons juridic nu va avea asupra sa aceste acte in original. deci oricum dosarul se va amina.