Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mica reforma.cai de atac
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mica reforma.cai de atac

Supun discutiei un aspect care nu-l pot pricepe nicicum.
Prin modificarile recente adusa C. pr. civ., Judecatoriile urmeaza sa decida in litigiile privind creante de pana la 2000 de lei.Caile de atac ordinare nu mai pot fi folosite.Insa, pot fi folosite caile extraordinare de atac cu argumentul ca sentinta judecatoriei este definitiva si irevocabila?
Multumesc, si astept orice opinii.
Da, asa grăit-a mica diforma.

Da, daca sunt indeplinite conditile de exercitare ale acestor cai de atac.