Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale reevaluare imobil
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

reevaluare imobil

Buna ziua,
am achizitionat imobil pe firma in martie 2005, pe 28.12.2008 am facut reevaluarea imobilului, ca asa cere legea la 3 ani sa se faca reevaluarea, am sunat la taxe si impozite cu o anume problema, la care mi s-a spus ca am o alta problema sa fac reevaluarea imobilului in ianuarie 2011 , si nu inteleg de ce, pentru ca 3 ani se fac pe 28.12.2011 nici decum 01.01.2011, mi s-a spus ca 28.12.2008 se considera un an intreg, nu inteleg cum?
va rog sa ma lamuriti si pe mine, daca v-ati mai intalnit cu op problema asemanatoare, va multumesc anticipat
Probabil nu ati remarcat situatia economica din tara. Statul are nevoie de bani mai mult decat de aer. De accea incearca sa incaseze in avans tot ce poate, iar la plata primiti termenul "la Sfantu Asteapta"

Solicitati de la functionarul respectiv sa va precizeze temeiul legal prin care franturile din an sunt considerate an intreg. Daca o poate face, atunci trebuie sa va executati.
Si mai dati cu google, poate gasiti un raspuns.
Va multumesc frumos, asa este, in tara e un haos total , functionarii nici ei nu stiu ce sa mai zica, cu atatea legi facute peste noapte, o sa-l intreb inca odata si o sa mai caut, cu stima tiana