avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... recuperare debit de la o societate comerciala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

recuperare debit de la o societate comerciala

Buna ziua!
Am platit de doua ori unei firme acelasi produs si respectiva firma nu da curs solicitarii noastre de a restitui debitul nejustificat. Ce putem face?
Cel mai recent răspuns: Mircea Teis , Avocat 22:34, 21 Decembrie 2010
Depinde de ce acte aveti incheiate cu societatea respectiva ( contract, facuri - primite, semnate- ).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denuntare contract vanzare cumparare herculeroco herculeroco Buna ziua. Intre societatea mea si o alta firma s-a incheiat un contract de vanzare cumpare a unor bunuri cu plata in rate. Dupa semnarea contractului am ... (vezi toată discuția)
Credite ralfi ifn sa - lipsa transparenta. Cornelfeisan Cornelfeisan Buna ziua, As avea si eu nevoie de cateva sfaturi in rezolvarea unei situatii neplacute. In urma cu un an tatal meu a decedat, dupa o scurta perioada de ... (vezi toată discuția)
Recuperare avans Ovidiu1313 Ovidiu1313 Consultanta recuperare avans! Buna ziua, recent, am semnat un antecontract de vanzare-cumparare pentru garsoniera proprietate personala. Cumparatoarea sa ... (vezi toată discuția)