Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... recuperare debit de la o societate comerciala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

recuperare debit de la o societate comerciala

Buna ziua!
Am platit de doua ori unei firme acelasi produs si respectiva firma nu da curs solicitarii noastre de a restitui debitul nejustificat. Ce putem face?
Depinde de ce acte aveti incheiate cu societatea respectiva ( contract, facuri - primite, semnate- ).