avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită datorie catre o firma de telefonie mobila
Discuție deschisă în Executare silită

datorie catre o firma de telefonie mobila

am ramas cu o datorie la un abonament de telefonie mobila in anul 2007 si cu penalizari a ajuns la suma de 6900 ron .
in acesti ani am primit somatii scride de la o firma care revendica datoria respectiva.
siacum o luna am primit o citatie de chemare in instanta.
nu posed bunri imobile, dar activez ca P.F.A. in agricultura .
as dori sa stiu daca i mi pot fi blocate conturile P.F.A. ului
sau ce pot pati daca instanta hotaraste plata datoriei.
Cel mai recent răspuns: godot , utilizator 15:47, 27 Decembrie 2010
din ce luna a anului 2007? ca daca au trecut trei ani, s-a prescris.
nu are 3 ani datoria
o mai puteti lungi facand contestatie la executare.
poate fi executata masina personala sau bunuri din P.F.A. sau conturi
E PFA cu CNP?

Alte discuții în legătură

Poprire conturi pfa/datorie prescrisa mirceastanciubc mirceastanciubc Buna ziua . In urma neplatii unui credit de consum luat ca PF de la o banca, am fost dat in judecata !!!?? de catre o firma specializata, executat silit si ... (vezi toată discuția)
Ordine prioritati executare jack electro jack electro Buna ziua Sunt pensionar cu o pensie de 1000 ron/luna. Am o datorie la stat -CNAS- de pe vremea cand eram PFA de circa 9000 ron. Detin un apartament si o ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa - poprire salariu silviurazvan silviurazvan Buna ziua, am o poprire pe salariu pusa de 2 luni iar toate conturile bancare imi sunt poprite, insa am facut contestatie iar avocatul imi spune ca se va ... (vezi toată discuția)