Forum Discuţii juridice Executare silită datorie catre o firma de telefonie mobila
Discuție deschisă în Executare silită

datorie catre o firma de telefonie mobila

am ramas cu o datorie la un abonament de telefonie mobila in anul 2007 si cu penalizari a ajuns la suma de 6900 ron .
in acesti ani am primit somatii scride de la o firma care revendica datoria respectiva.
siacum o luna am primit o citatie de chemare in instanta.
nu posed bunri imobile, dar activez ca P.F.A. in agricultura .
as dori sa stiu daca i mi pot fi blocate conturile P.F.A. ului
sau ce pot pati daca instanta hotaraste plata datoriei.
din ce luna a anului 2007? ca daca au trecut trei ani, s-a prescris.
nu are 3 ani datoria
o mai puteti lungi facand contestatie la executare.
poate fi executata masina personala sau bunuri din P.F.A. sau conturi
E PFA cu CNP?