avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită datorie catre o firma de telefonie mobila
Discuție deschisă în Executare silită

datorie catre o firma de telefonie mobila

am ramas cu o datorie la un abonament de telefonie mobila in anul 2007 si cu penalizari a ajuns la suma de 6900 ron .
in acesti ani am primit somatii scride de la o firma care revendica datoria respectiva.
siacum o luna am primit o citatie de chemare in instanta.
nu posed bunri imobile, dar activez ca P.F.A. in agricultura .
as dori sa stiu daca i mi pot fi blocate conturile P.F.A. ului
sau ce pot pati daca instanta hotaraste plata datoriei.
Cel mai recent răspuns: godot , utilizator 15:47, 27 Decembrie 2010
am CUI
Atunci stati linistit :)
Va executa doar bunurile dvs. personale. De pfa nu se poate atinge.Sunt curios cum va infiinta poprirea la PFA pt drepturile cuvenite dvs ca si persoana fizica. Dar sa ajungem acolo si ne sfatuim iar.
Ultima modificare: Luni, 27 Decembrie 2010
godot, utilizator
cred ca pe venitu declarat la casa de pensii de 4 lei
sau profitu declarat anual
Da, pe ala se va infiinta poprire. Pe care ar fi bine sa-l si dati ca sa va dovediti bunele intentii.
Dar atentie sa nu aveti bani prin conturile personale candva cumva pt ca vi-i salta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire conturi pfa/datorie prescrisa mirceastanciubc mirceastanciubc Buna ziua . In urma neplatii unui credit de consum luat ca PF de la o banca, am fost dat in judecata !!!?? de catre o firma specializata, executat silit si ... (vezi toată discuția)
Ordine prioritati executare jack electro jack electro Buna ziua Sunt pensionar cu o pensie de 1000 ron/luna. Am o datorie la stat -CNAS- de pe vremea cand eram PFA de circa 9000 ron. Detin un apartament si o ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa - poprire salariu silviurazvan silviurazvan Buna ziua, am o poprire pe salariu pusa de 2 luni iar toate conturile bancare imi sunt poprite, insa am facut contestatie iar avocatul imi spune ca se va ... (vezi toată discuția)