Forum Discuţii juridice Executare silită datorie catre o firma de telefonie mobila
Discuție deschisă în Executare silită

datorie catre o firma de telefonie mobila

am ramas cu o datorie la un abonament de telefonie mobila in anul 2007 si cu penalizari a ajuns la suma de 6900 ron .
in acesti ani am primit somatii scride de la o firma care revendica datoria respectiva.
siacum o luna am primit o citatie de chemare in instanta.
nu posed bunri imobile, dar activez ca P.F.A. in agricultura .
as dori sa stiu daca i mi pot fi blocate conturile P.F.A. ului
sau ce pot pati daca instanta hotaraste plata datoriei.
am CUI
Atunci stati linistit :)
Va executa doar bunurile dvs. personale. De pfa nu se poate atinge.Sunt curios cum va infiinta poprirea la PFA pt drepturile cuvenite dvs ca si persoana fizica. Dar sa ajungem acolo si ne sfatuim iar.
godot, utilizator
cred ca pe venitu declarat la casa de pensii de 4 lei
sau profitu declarat anual
Da, pe ala se va infiinta poprire. Pe care ar fi bine sa-l si dati ca sa va dovediti bunele intentii.
Dar atentie sa nu aveti bani prin conturile personale candva cumva pt ca vi-i salta.