Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... as dori sa mut un dosar penal din ialomita la bucuresti
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

as dori sa mut un dosar penal din ialomita la bucuresti

va rog sa imi spuneti daca as putea sa mut un dosar penal din ialomita la slobozia
Nu.
Pentru motive temeinice ati putea cere stramutarea daca exista ca s-ar putea influenta desfasurarea anchetei de factorii locali. Insa, repet, trebuie sa existe motive serioase pt a accepta asa ceva.
Iar daca s-ar retine existenta acestor motive si s-ar admite cererea de stramutare, tot ar fi destul de putine sanse ca dosarul sa ajunga tocmai la Bucuresti!
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Nu.

Pentru stramutarea unui dosar la alta instanta trebuie sa existe motive legale care determina incompatibilitatea magistratilor prev.de art.47-49 c.pr.pen,ori din relatarea dvs,nu rezulta care ar fi motivele ,ce ar determina adimiterea unei astfel de cereri.
Incercati sa detaliati situatia