Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... sechestru bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

sechestru bancar

Buna ziua! Cine ma poate ajuta urgent cu un raspuns va rog! Daca am facut un imprumut la banca si am girat cu un teren!Dupa un an de zile nu am mai avut bani sa platesc ! Ce se intampla?Am inteles de la cineva ca ei vor lua terenul si ca timp de 7 ani de zile tot ce am pe numele meu vor confisca..masina,bani..etc! Este adevarat?Din moment ce au luat terenul de ce ar mai confisca restul bunurilor?Multumesc!
Terenul este oricum al bancii, din momentul semnarii contractului de imprumut cu ipoteca.
Banca il va scoate la vanzare la licitatie, iar daca in urma vanzarii nu se acopera intreg debitul restant, vor urma si alte executari silite, cum ar fi poprire pe venituri, sau chiar executari silite ale altor bunuri ale dvs.
Daca nu mai au cu ce sa va execute timp de trei ani, (nu 7) datoria se prescrie.