Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident usor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident usor

pe data de 20 dec 2010,am pierdut controlu volanului din cauza poleiului si am avariat usor o masina parcata.am anuntat proprietarul,iar acesta mi-a zis ca o sa rezolvam cand vine el acasa.au trecut 4 zile si abia acum a luat legatura cu mine.care sunt procedurile in acest caz?
Completati constat amiabil si ii dai o copie dupa asigurarea RCA.
Si in rest Craciun Fericit.
Constatul amiabil este cea mai buna solutie