Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model imputernicire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model imputernicire

Buna dimineatza!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model tip de imputernicire pt consilier juridic de reprezentare in instanta? Va multumesc.

PS: Mai vin cu o intrebare, legata de un alt subiect pe care l-am postat in urma cu cateva zile. E vorba de o firma fata de care avem o creanta si am aflat de la ORC ca este in dizolvare. Sediul e in Constanta, a intrebat cineva de la filiala de acolo, a mers la Tribunal pentru ca vroiam sa stiu daca si ce lichidator a fost numit, dar a fost informat ca firma este in faza de dizolvare, nu s-a trecut inca la lichidare. Ce pas ar trebui sa fac eu acum? Deci nu am unde sa-mi inscriu creanta, ma gandesc daca se poate sa merg tot pe somatie de plata? Sper sa-mi raspundeti! Va pup!
In aceasta situatie trebuie sa contactati lichidatorul care va va anunta in ce faza se afla si totodata va va spune cum sa va inscrieti la masa credala..
Multumesc pt raspuns, dar tocmai asta spuenam, ca nu s-a numit lichidator! :)
daca stiti nr dosarului, faceti o cerere de insriere pe tabloul creditorilor cu suma care v-o datoreaza la care atasati documentele justificative.