Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un sfat va rog
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un sfat va rog

daca am depus recurs la o hotarire de fond funciar trebuia sa platrsc un timbru? as vrea sa nu am surpriza ca recursul va fi respins pentru ca nu am platit timbrul? cit credeti ca dureaza acest recurs se da o hotarire la prima infatisare la tribunal sa va dura un an doi ca la judecatorie ? multumesc si la multi ani
La multi ani si dumneavoastra si Craciun linistit!
Litigiile de fond funciar sunt scutite de taxa de timbru.
In ce priveste durata ... e greu de anticipat ... se poate termina la primul termen sau la al n-lea. Depinde de recurs, de parti, de procedura ...
Mihaela Nevoie, Avocat
motivele de recurs pt a nu fi anulat recursul ca nemotivat. nu trebuie sa achitati taxa de timbru.
prin citatia la judecata (in recurs) vi se va pune in vedere daca/cat aveti de achitat ca taxa judiciara de timbru