Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Renovare sediu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Renovare sediu

pentru renovare sediu (gresie, usi, parchet, vopsit, mobila, frigider, cuptor, hota) cum se inregistreaza pe contul 6028, 604 sau toata valoarea pe 611.

Si daca ar fi sa-l consider ca o investitie, cum ar trebui inregistrat.

Din punctul meu de vedere nu e o investitie ca nu am venit cu ceva nou doar am inlocuit ce era deja.

Va rog frumos sa ma lamuriti.

buna! problema mea e ca atunci cand s-a facut modernizarea (firma a inchiriat pe 10 ani cu contract decomodat de la pers fizica) autorizatia de construire s-a facut pe persoana fizica pe numele proprietarului,iar la sfarsit s-a facut receptia tot pe pers fizica.in contabilitate s-a inregistrat in 231 toate cheltuielile.cum pot pune de acord lucrurile astfel incat sa pot face amortizare lucrarii?multumesc