Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... condamnare in italia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

condamnare in italia

o condamnare primita in italia cu suspendare, este valabila si in romania daca ,,calc" stramb?
Nu,in Romania daca veti suferi o noua condamnare,nu se va lua in calcul condamnarea din Italia,deci nu va exista stare de recidiva.De asemenea,condamnarea din Italia nu va putea fi transformata in pedeapsa cu executarea inchisorii,in cazul in care veti calca stramb in Romania.
andymaurul, utilizator
Avand in vedere faptul ca in Romania nu se va afla nu vor fi probleme.
Daca primeati o pedeapsa cu executare ar fi fost altceva.

avocat Claudiu Lascoschi