Forum Discuţii juridice Executare silită POPRIRE CONT
Discuție deschisă în Executare silită

POPRIRE CONT

Buna ziua.
In 2009 am avut atat calitatea de salariat in cadrul unei societati cat si calitatea de pfa care se ocupa cu comert cu tamplarie pvc.Pfa avea datorie la finante 6400 ron, reprezentand impozit pe profit.
Pt recuperarea acestei datorii finantele pot pune poprire pe contul meu de salariu, sau pot pune poprire doar pe conturile detinute ca si pfa.

multumesc
Pt recuperarea acestei datorii finantele pot pune poprire pe contul meu de salariu

da
PFA era cu CNP sau intra in categoria celor cu CUI?
godot a scris:

PFA era cu CNP sau intra in categoria celor cu CUI?

Actualmente PFA -urile au CUI
aveam cert de inregistrare cu CUI emis de registrul comertului
Nu toate au CUI. Iti spun pentru ca am multi clienti PFA cu CNP. Sunt in functie de obiectul de activitate cu CNP sau CUI