Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie anticipata partiala

Am Decizia de pensionare anticipata partial din 1.11.2009 , am incetat activitatea la data de 31.12.2010. Cum se poate recalcula cuantumul pensiei anticipate ?
1. Cuantumul pensiei ramane cel stabilit in decizie. Numai daca se modifica valoarea punctului de pensie se va modifica si cuantumul acesteia.
2. El se modifica atunci cand veti iesi la pensie de limita de varsta si se va recalcula adaugandu-se si perioadele lucrate si cotizate pana atunci.