Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident rutier

Buna ziua,

Am si eu o intrebare:
dupa un accident rutier,in cat timp maxim te poti prezenta la medicul legist ca rezultatul investigatiilor medicale sa fie luat in considerare?
Va multumesc mult pentru informatii
daca e sa-i dai ceva mergi la notar intai si apoi oferai cei 500 de euro
dar mai discuta cu el paote mai lasa am avut un caz asemanator cu 25-30de zile de ingrijiri medicale depus plangere m-am inteles cu el pana l;a urma la o suma de bani am fost la politie (mentionez ca trecusera cele 60 de zile de la data accidentului dar nu au trecut 60 de zile de cand a depus el plangerea) si a declarat ca nu mai are nici o pretentie materia;la de la mine
apoi a,m fost la notar si al fel a scris si acolo ca nu se av constitui parte vatamata si ca nici nu va avea vreo pretntie materiala de al mine de acum incolo . astept acuma rezolutia multa bafta si un an nou fericit, cu ajutor acestui site m=am mai lamurit si eu
laurentiu2010, utilizator
De la cei 500 euro care mi-a cerut initial a ajuns la 500 de lei. Mentionez inca o data ca el a fost o victima fictiva, pentru ca nu a avut nici o vatamare, el a vrut doar sa scoata bani de la mine. Azi din fericire a mers la medicul legist si i-a dat certificatul fara nici o zi de spitalizare. Acum nu stiu ce sa fac,sa-i mai dau vre-un ban asa? Poate oare sa mai ridice problema cu spitalizarea, dupa ce a lasat la politie certificatul cu 0 zile spitalizare?
Omeneste este una,dar pentru ca a incercat sa va insele,nu merita sa ii dati niciun ban.
Din acest moment se va da solutie se scoatere de sub urmarire,deci nu veti avea probleme
Mutumesc pentru raspuns si incurajare.