Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... vinovat de furt pe nedrept
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

vinovat de furt pe nedrept

buna ziua am 23 de ani si locuiesc impreuna cu iubitul meu . locuim impreuna de 9 luni . eu sunt casnica . eu si concubinul meu ne-am certat , si ca urmare am hotarat sa ma despart de el . in casa existau o suma de bani ,iar dupa plecarea mea acesta a facut plangere la politie cum ca eu as fi furat 200 de euro din acei bani .
ce sa fac m-am prezentat de 3 ori la politie , politistul ma amentita ca este caz penal , iar daca nu inapoiez banii ,fostul meu iubit ma va da in judecata .
eu nu am luat niciun ban el a facut asta probabil pt a-mi face rau
va rog ma puteti ajuta , sunt disperata nu stiu ce sa fac umblu l politie in fiecare zi . nu am nicio dovada ca nu am furat , dar nici el nu are vreo dovada ca erau bani in acsa si ca s-a furat .
el este patron cred ca a platit politia sa ma ameninte ca daca nu-i inapoiez ma va da in judecata
Daca individul este proprietar nu este infractiune.Va aflati in prezenta unui litigiu civil.
Astfel ca aveti dreptul de a va obtine dreptul printr-o hotarare civila.
Se pare ca ati vorbit cu avocati care se pricep la dreptul penal.