Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... BO AVALIZAT
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

BO AVALIZAT

Am un credit pe persoana fizica la un IFN pentru un apartament cu ipoteca de rang 1.La acest credit sint cu platile la zi. Am un al doilea credit pe o firma la care sint actionar 50% pentru un teren.Firma nu mai poate plati ratele pentru teren(terenul este girat pentru acest credit).Banca are BO avalizat de catre mine.Poate sa-mi axecute apartamentul?
da, cu mentiunea ca din pretul apartamentului se va plati creditul catre IFN si restul va fi achitat catre beneficiarul BO avalizat.
Da bineinteles. Intai se plateste ipoteca si apoi restul ce mai ramane pt datoria firmei.
godot, utilizator