Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie locuinte
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie locuinte

buna ziua si La multi ani tuturor!
A inceput isteria cu politele de asigurare obligatorie a locuintelor. Care mai de care isi da cu parerea ca incepand cu 15 ianuarie 2011 incep sanctiunile pentru cei care nu au incheiat astfel de polite. Pe de alta parte, a aparut ministrul de interene, care a mentionat ca nu 15 ianuarie 2011 e termenul, ci 15 iulie 2011, conform art.35 din Legea nr.260/2008.
Am citit si eu art.35, dar nu am inteles mare lucru. Ma poate lamuri cineva, care e totusi termenul limita? Eu am inteles ceva de genul ca legea a intrat in vigoare incepand cu 15 iulie 2010, data de la care trebuia sa inchei polita de asigurare. Multumesc mult pentru ajutor!
scuze. aveti derptate. am gasit ulterior. mersi oricum pt promptitudine so scuze de redundanta. ;)
s.c. MIRA ECO GROUP s.r.l., Consultant protectia mediului