Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... casatoria cu un cetatean pakistanez
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

casatoria cu un cetatean pakistanez

Buna, am si eu o intrebare. Este adevart ca daca eu, cetatean roman, ma casatoresc in anglia, cu cu un cetatean pakistanez eu va avea dreptul la munca? eu nu am permis de munca in anglia, cum este posibil ca prin casatorie el sa aiba dreptul la munca?
Dreptul de munca in Marea Britanie se poate transmite membrilor familiei, daca sotul/sotia celui care aplica pentru cardul galben obtine cardul albastru, dupa un an de zile de in regim de angajat, poate sa obtina cardul albastru pentru ceilalti
membri de famile, chiar si Self Employed.

Mai multe detalii gasiti aici
[ link extern ]