Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie uk
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie uk

prietenul meu locuieste in anglia si are acte self employed,daca facem cununia civila in uk pot depune ptr blue card?sau ce beneficii pot obtine in urma cununiei?va multumesc
Daca el este cetatean român si are BC sau YC veti beneficia si dvs. de BC. Totusi, presupun ca nu are permis de munca, desfasurand activitate de self employed, care nu necesita permis de munca. Astfel nu veti beneficia de BC ci probabil doar de YC daca are vechime de peste 1 an in UK.

Restrictiile se mentin pana la 31 decembrie 2013, dupa care puteti lucra oriunde fara permis de munca
Alexandru Munteanu, Avocat
va multumesc frumos,de 5 ani are self employed