Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis conducere suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis conducere suspendat

stie careva procedura la un permis conducere
suspendat ??????
da.
se poate face plangere impotriva procesului-verbal de constatare a contraventiei in termen de 15 zile de la comunicare.
Verificati procesul verbal in ceea ce priveste exacutitatea si corectitudinea consemnarilor entru a vedea daca in in contestatie pot fi invocate cauzele de nulitate prev.de art 16,17,19,34 din OG nr.2/2001