avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inregistrare la administratia financiara - constructie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inregistrare la administratia financiara - constructie fara autorizatie

Daca am construit o casa in 2004 si nu am respectat proiectul sau am construit fara aprobare ce risc.
Cel mai recent răspuns: bobocea.mihai56@yahoo.com , utilizator 18:43, 2 Ianuarie 2011
riscati amenda sau chiar sa fiti dat in judecata de catre primarie pt a se cere demolarea acelei constructii ridicate fara autorizatie.
Nu exista o peroada de tinp dupa care sa pot intra in legalitate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimb imobiliar danoanagabi danoanagabi Buna ziua.As dori sa cumpar un imobil care a fost construit fara a avea autorizatie de constructie ci numai un certificat de urbanism eliberat de primarie in ... (vezi toată discuția)
Acte cercetasa cercetasa am un balcon la parterul unui bloc. am proiect doar pe partea care au toti locatarii de la etaj. locuind la parter am mai facut la o camera deci in ... (vezi toată discuția)
Constructie fara autorizatie- riscuri? DOTZ DOTZ Buna seara! Am si eu o problema cu privire la o constructie fara autorizatie. Eu locuiesc la tara si am ridicat o constructie lipita de casa veche, o ... (vezi toată discuția)