Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... intrebare la un credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

intrebare la un credit

buna seara am si eu o intrebare prietena varului meu a facut un credit cu buletinul acum 2 ani pt cumnatul ei urmand ca acesta sa plateasca ratele dar nu a facuto ,acum varul meu vrea sa se casatoreasca se poate ca prin casatorie banca respectiva sa intervina dupa schimbarea numelui ei sa puna sechestru sau sa faca altceva pe proprietatea varului meu? as dori un rasp cat mai concret pentru linistea unchiului meu .va multumesc anticipat
ionutz1984, utilizator
numai fata respectiva raspunde pt acel credit, cu veniturile si bunurile prezente si viitoare.
daca vor achizitiona ceva in timpul casatoriei, creditorul poate cere partajul bunurilor comune, pt a putea executa silit partea fetei
dupa casatorie daca unchiul meu ii da mostenire fiiului poate interveni banca asta ar fi intrebarea caci nu prea ar vrea unchiul meu sa piarda ceea ce a agonisit toata viata sa pt un credit .
nimic din ce i-ar da unchiul fiului sau, nu poate fi executat silit de banca
multumesc mult o zi buna