Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita de la Casa de Asigurari de Sanatate
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita de la Casa de Asigurari de Sanatate

In anul 2005 am deschis o autorizatie P.F.Activitate am avut doar in acest an dupa care am plecat in strainatate.Am inchis acest P.F. in 2009.In urma unei inspectii fiscale din perioada 2005-2008, privind impozitul pe venit,am platit doar pt anul 2005,iar perioada 2006-2008 nu am avut nimic de plata din lipsa de activitate.Pana aici nimic spectaculos,dar in data de 22.12.2010 primesc de la C.A.S.o somatie prin care sunt anuntat ca am o datorie de aprox.35milioane.Asta nu pot sa inteleg...nu am stiut de asta in 5 ani...nu am fost anuntat...nu am fost informat.Nu doresc sa platesc decat pt anul 2005,atat cat am avut activitate.Cred ca asa este corect....dar cei de la C.A.S.mi-au spus ca se va recalcula perioada 2006-2008 cu salariul minim pe economie.....de ce?
Va multumesc mult!!!!!!!!!!!!!!