Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bilet de voie (2)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bilet de voie (2)

Exista vreun temei legal in baza caruia angajatorul (institutie publica!) are dreptul sa-ti scada din concediul de odihna, orele pentru care ai fost invoit prin bilet de voie ?
Practic, atunci cand se aduna 8 ore de invoiri in interes personal, cei de la personal - salarizare iti scad o zi din concediul de odihna ... si asa mai departe !
Ce parere aveti ? este corect ?
Buna ziua. Nu exista asa ceva. Incalca in mod grosolan codul muncii.