avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Reincadrarea functionarilor publici in 2011, conform ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Reincadrarea functionarilor publici in 2011, conform Legii nr. 285/2010 si Legii nr. 284/2010

Ne-ar fi de real folos daca in una din sectiunile acestui site absolut util, ati deschide un forum specializat pe subiect.
Normele metodologice de aplicare ale 284 inca nu au aparut, informatiile sunt lacunare, chiar daca MFP a pus la dispozitie un tel 021 315 90 92 Centru de informare, gandesc ca ne ati putea ajuta mult, cu indrumari.
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: memihaela7 , utilizator 20:37, 28 Februarie 2011
da da..vazuram...le-am citit, subliniat,etc.Sa vedem ce iese.
Unde scrie ca o clasa de salarizare egal 2.5%???
in norme.undeva pe la sfarsit sectiunea a III a parca..nu am la mine textul acum.
Succes!#-o#-o#-o
art 10 alin 5 din Legea 284/2010
unde il pot vizualiza?

Alte discuții în legătură

Modificarea vechimii si a salariului unui functionar public de conducere in anul 2011 iionita_30 iionita_30 Se poate modifica salariul de baza unui functionar public de conducere in anul 2011 daca acesta implineste vechime 20 ani? (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza salariile bugetarilor dupa revenirea celor 15%? lilybelle lilybelle Buna ziua, doresc sa stiu cum se calculeaza salariile bugetarilor dupa revenirea celor 15%, mai precis, acel 15% se adauga la salariul diminuat sau la cel din ... (vezi toată discuția)
Reincadrare personal contractual conform legii nr. 284/2010? AditzuA AditzuA Daca in 2009 eram incadrat la o institutie publica pe functia de referent, gr. III, iar prin Legea 330/2009 s-a eliminat gradul III dar un articol din lege ... (vezi toată discuția)