Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am probleme cu politia locala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am probleme cu politia locala

sunt agent paza la o discoteca si am fost amenintat cu cutitul de o persoana care a mai fost anchisa pentru omor am sunat politia locala care avenit dar nu a luat nici o masura si am sunat la 112 dupa care a sosit iar politia locala spunand ca au aplanat conflictul dar ei razand de mine mau amenintat ca ami dau amenda ca am abuzat de serviciul 112 si ca nu ami fac datoria,eu iam spus lucratorului politiei sal ieie din fata discoteci pentru ca eu lam scos afara si nu am alte atributii an afara discoteci iar el mia raspuns nervos ca nui spun eu ce sa faca si a pleca lasandul pe agresor an continuare sa forteze usa discoteci . a doua zi ma cemat la post de politie ca sami daie amenda ca am abuzat 112 ,avand niste discutii an contradictoriu ma amenintat ca ami suspenda avizul ,ami ia carnetul,antrun final mia dat avertisment si ma pus sa scriu ca regret fapta iar eu am refuzat si am scris ca am obiectii ca am fost amenintat cu moarta de catre numitul...... politistul nervos mia spus ca el epolitist s nu am cei sa fac si sa traesc cu gandul asta a doua zi sa dus la patonol discotecii si ia impus el un regulament de ordine interiora dopa bunulnlui plac sa vin obligatoriu an costum de interventie si sa nu ma plimb an sala sa stau numai la usa dar fiin singurul agent trebuie sa stau si prin sala sa supraveghrz sa nu sparga clienti sticle sau altele daca nu ai anchide discoteca sau sa aduca pe altcineva.iam facut plangere la agresor la politia din oras dar acolo vad ca se poate lucra dupa lege nu dupa bunul plac a politistului din comuna . totusi are dreptul politia comunala sa impuna regulament de ordine interioara?
Sunteti angajatul discotecii sau al unei firme de paza ?
Daca sunteti angajatul discotecii,angajatorul dvs este singurul care va traseaza sarcini conform fisei postului sau a unui regulament de ordine interioara.
Sesizati daca aveti martori sau alte probe comportarea politistului la Inspectoratul Judetean.