Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... rejudecarea unui caz penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

rejudecarea unui caz penal

as vrea sa stiu daca se poate redeschide un caz penal cu definitiva data pentru a putea recunoaste fapta si a beneficia de reducerea limitelor pedepsei.va multumesc
Raspunsul este negativ,nu se poate beneficia in situatia aratata de dvs,de prevederile Legii nr.202/2010.
Verificati daca sunt intrunite conditiile legaii pentru a promova contestatie in anulare sau contestatie la executare
Radu Gabrian, Mediator
~ Conținut șters la cerere ~
Nu se poate asa ceva decat daca s-ar relua judecata din nou.
Este vorba de o institutie juridica care ar permite reluarea cazului de la inceput fara sa conteaze ca exista o hotarare judecatoreasca definitiva de condamnare.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat