avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se pot plãti doi ani din urmã pentru vechime?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se pot plãti doi ani din urmã pentru vechime?

Mama mea întreabă: "Se pot plăti doi ani din urmă pentru vechime? Dacă da, unde se pot plăti şi cine calculează exact cât?".

Mulţumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Pocahontas , utilizator 18:21, 6 Ianuarie 2011
Nu se mai poate. S-au putut incheia contracte de asigurare conform OUG nr. 94/2010, plata CAS urmand a se face pana la 31.12.2010.
www.avocatnet.ro/content/art...

Mulţumesc frumos pentru răspuns, doamnă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in munca marie-jeanne marie-jeanne Buna seara! Stiu ca a existat un decret in 2011 sau 2012 care permitea plata vechimii retroactive. Eu am pierdut 5 ani din cauza neplatii si m-ar interesa ... (vezi toată discuția)
Cumparare ani alsatraiteur strasbourg alsatraiteur strasbourg Spuneti-mi va rog unde si in ce conditii pot sa cumpar ani de munca pt pensie ! Ce fel de ani pot sa cumpar ? In conditii speciale de munca sau \"normale\" ? ... (vezi toată discuția)
Contract de asigurare sociala janex85 janex85 salut! mai am 15 ani pana la pensie.de 4 ani nu mai lucrez.as vrea sa inchei un contract cu casa de pensie pentru a avea o pensie din care sa traiesc. am ... (vezi toată discuția)