Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie de urmas

Buna ziua,
baiatul meu primeste pensie de urmas si luna aceasta implineste 16 ani . Intrebari:
- trebuie sa duc la casa de pensii ceva pentru a putea primii mai departe pensia ? mentionez ca este elev.
- in cazul in care eu ma recasatoresc el pierde pensia de urmas ?
- dar daca se va angaja in perioada stusiilor superioare ?
Va multumesc !
- adeverinta de la scoala
- nu
-da, daca se angajeaza cu carte de munca