Forum Discuţii juridice Executare silită Obiectii la proces verbal de constatare intocmit de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Obiectii la proces verbal de constatare intocmit de executorul judecatoresc

Buna, va rog sa ma ajutati cu un model de obiectii la proces- verbal de constatare intocmit de executorul judecatoresc in baza art. 239 C.pr.civ. Multumesc!

Art. 239
Orice persoana care are interes sa constate de urgenta o anumita stare de fapt care ar putea sa inceteze ori sa se schimbe pana la administrarea dovezilor va putea cere instantei in circumscriptia careia urmeaza sa se faca constatarea sa delege un executor judecatoresc din aceeasi circumscriptie sa constate la fata locului aceasta stare de fapt.
Presedintele poate incuviinta facerea constatarii fara instiintarea aceluia impotriva caruia se cere.
Procesul-verbal de constatare va fi comunicat in copie celui impotriva caruia s-a facut constatarea, daca nu a fost de fata.
El va face dovada pana la dovada contrarie.
Pur si simplu enumerati obiectiile si probati-le .Sarcina probei revine reclamantului in procesul civ