Forum Discuţii diverse Psihologie judiciară Criminologie - Victimologie
Discuție deschisă în Psihologie judiciară

Criminologie - Victimologie

N-am vazut vreun topic referitor la acest subiect. Nu este nimeni interesat sa schimbe pareri ? :worthy:
In forumul “Psihologie judiciara” se potriveste mai bine subiectul acesta… :)

Au mai fost tentative de discutie… Una aici:

www.avocatnet.ro/content/for...
Daca esti interesat de aceasta ramura a psihologiei iti recomand sa te programezi la o intrevedere cu dl. Camil Tanasescu de la univerditatea Dimitrie Cantemir din Bucuresti si deasemenea sunt convinsa ca ti se vor parea interesante cartile dumnealui "Metacriminologie" sau "Tipologii criminogene". Eu una as fi tentata sa urmez un master in domeniu. Este de viitor mai ales ca pe fondul schimbarilor bruste si nu mereu pozitive in economie, cultura etc. vor aparea din ce in ce mai multe tipologii de criminali precum si forme de crime. In fine..citeste carile daca esti interesat sau daca iti permiti...University of Maryland :D