avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanare carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanare carte de munca

eu am fost plecat din tara in decembrie cind a fost termenul limita de predare CM
la casade pensii constanta. Detin acasa CM din 2007 si nu am fost informat .
Cum mai pot depune CM la scanat sau Daca Mai e Nevoie ,pentru calcularea anilor de pensie si a pensiei.
Cel mai recent răspuns: alexandradian_a@yahoo.com , utilizator 16:17, 7 Ianuarie 2011
Se pot depune carnete de munca pentru scanat, insa veti fi sanctionat potrivit legislatiei in vigoare cu amenda.

Daca faceti dovada ca ati fost plecat in strainatate, atunci este posibil sa scapatti de amenda prevazuta pentru nepredarea carnetului de munca pentru scanat.
Cand afli ca trb sa platesti amenda? Cine te anunta?
Din ce data au inceput sa se aplice amenzile?

multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se percep amenzi pt nepredarea cartii de munca la scanat? roxxanna roxxanna Stimati domni, Am cateva intrebari referitoare la urmatoarea situatie: Sunt in concediu de crestere copil. Am lucrat pana in August 2009 cand mi-a ... (vezi toată discuția)
Daca nu am dat carnetul de munca la scanat voi putea beneficia de pensie? Pribeag Pribeag Carnetul meu de munca este la mine acasa, nu a fost predat nicaieri, la scanat sau altceva. Voi putea sa ies la pensie cand o sa am dreptu legal de pensie ? ... (vezi toată discuția)
Cartea de munca nescanata nu este acceptata de noul angajator Espe Espe Buna ziua! Cartea mea de munca nu a fost scanata pana la data de 30.11.2010 desi a fost tinuta de ITM si ar fi trebuit sa trimita la scanat toate cartile de ... (vezi toată discuția)