Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanare carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanare carte de munca

eu am fost plecat din tara in decembrie cind a fost termenul limita de predare CM
la casade pensii constanta. Detin acasa CM din 2007 si nu am fost informat .
Cum mai pot depune CM la scanat sau Daca Mai e Nevoie ,pentru calcularea anilor de pensie si a pensiei.
Se pot depune carnete de munca pentru scanat, insa veti fi sanctionat potrivit legislatiei in vigoare cu amenda.

Daca faceti dovada ca ati fost plecat in strainatate, atunci este posibil sa scapatti de amenda prevazuta pentru nepredarea carnetului de munca pentru scanat.
Cand afli ca trb sa platesti amenda? Cine te anunta?
Din ce data au inceput sa se aplice amenzile?

multumesc