avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 310 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Afacere online
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Afacere online

Buna ziua, intrebarea mea este daca am un magazin online, si nu am nici o autorizatie, nu detin PFA, si nici firma, care este riscul ca sa fiu amendat?
Cel mai recent răspuns: VIRGINIA RADU , Consilier juridic 18:58, 7 Ianuarie 2011
pai dmv incasati niste bani cu magazinul online ...si acestia trebuie impozitati,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate la un magazin online ? Ionut70 Ionut70 Buna ziua. Ma intereseaza sa stiu daca sunt obligat sa platesc catre stat ceva, daca detin un magazin online pe PFA, dar tranzactiile sunt facute pe persoana ... (vezi toată discuția)
Autorizatie magazin online pesticide zazax zazax Buna ziua, Detin un magazin online ce comercializeaza pesticide (erbicide,fungicide, insecticide etc). As dori sa stiu ce autorizatie imi trebuie pentru a ... (vezi toată discuția)
Comisioane din linkuri de afiliat mlucky19 mlucky19 Buna ziua, Detin un blog personal in limba engleza (.com), pe care postez articole despre echipamente de fitness. Blogul este afiliat la un mare magazin ... (vezi toată discuția)