Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA in impas
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA in impas

buna seara.sunt pfa,iar sotul meu lucreaza.sunt coasigurat la casa de sanatate prin el.trebuie sa-mi platesc si eu individual la cnsas?am pfa-ul de 5 ani si pana acum nu am platit,dar s-au schimbat legile si nu stiu cum trebuie sa procedez in continuare.multumesc
cum puteti spune ca la 400lei venit ,platesti 2000lei CASS?
nu mai dezinformati oamenii!
popescu ortenzia, utilizator
popescu ortenzia a scris:

cum puteti spune ca la 400lei venit ,platesti 2000lei CASS?
nu mai dezinformati oamenii!

Incercati sa cititi despre ce-i vorba. Daca cineva nu a platit sanatate si trebuia sa plateasca si daca s-ar merge la salariul minim care a fost in fiecare an iese 400 RON / an * ultimii 5 ani de prescriere->2000 RON La astia se adauga penalitatile care ar fi inca pe atata ...
Cine a fost PFA si a fost coasigurat poate scapa daca nu fac astia verificarile incrucisate cum trebuie ...