Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcool la volan

am shi yo o nelamurire...am fost prins k 0.60 la echilotest....la sange am avut 1.25 nu am solicitat si a2a proba de sange....ce sanse am sa scap decat cu o amenda....fara anularea permisului??:-s
vreau sa specific ca, caziuerul nu este patat la etilotest am avut 0.60 si la sange 1.25 am vreo sansa sa scap decat cu o amenda?faraanularea permisulu