Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Doresc sa deschid un anticariat,va rog .....un mic ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Doresc sa deschid un anticariat,va rog .....un mic ajutor !

Va salut,sunt colectionar si membru in Societatea Numismatica din Romania,ideea este ca doresc sa deschid un anticariat ,atat online cat si intr-un spatiu pe care il detin.Doresc sa ma axez pe carte veche,tablouri,icoane,numismatica ....etc.Va rog sa-mi spuneti care sunt modalitatile si pasii pe care trebuie sa-i urmez.Multumesc pt. ajutor !
daca doriti sa il deschideti ca pfa atunci mergeti la registrul comertului ,acolo va va spune ce acte va trebuie.Succes!!!!!!