Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sursa de venit dupa somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sursa de venit dupa somaj

Buna z!iua! Va rog mult,daca cineva ma poate lamuri ce sursa de venit (nu vorbesc de angajare,pentru ca n-a gasit!) ar exista,oricat de mica,ce posibilitati de venit social,sau altceva ce se da ,daca exista ceva dupa primirea somajului ?Ce acte ar fi necesare si unde sa se adreseze? Mentionez ca e vorba de un barbat de 52 ani.inginer utilaj , care a primit somaj pana in DEEMBRIE 2010.Va multumesc mult
Sa se adreseze primariei de care apartine sa vada daca va putea beneficia de ajutor social.