Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... durata preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

durata preavizului

Va rog sa-mi spuneti care este durata preavizului in cazul demisiei un angajat simplu si a unui angajat cu functii de conducere , conform ultimelor modificari ale Codului Muncii. Va multumesc.
Momentan CM nu a fost modificat.
Multumesc. Atunci ramn 15 zile pentru angajat si 30 pentru cei cu functii de conducere.
20 de zile lucratoare pentru salariatii cu functii de executie, 45 de zile lucratoare pentru salariatii care ocupa functii de conducere, cam acestea ar dori sa fie modificarile din CM, pe viitor. Atentie, inca nu ne putem lua dupa aceste modificari si in prezent avem tot acelasi Cod al muncii nemodificat.