avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... contributie sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

contributie sanatate

o persona fizica care are contract de inchiriere spatiu plateste contrib de asig de sanatate
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 20:44, 13 Ianuarie 2011
sunteti PFA ? daca da atunci platiti...
nu,o simpla persona fizica
dvs platiti chiria la spatiu sau o incasati ,fiti mai explicit va rog!
eu o incasez,
nu platiti nici o contributie daca nu sunteti PERSOANA FIZICA AUTORIZATA,cu acte in regula .....

Alte discuții în legătură

Contributii la cnas din venituri , chirii filipv filipv Buna ziua! Am urmatoarea problema: am inchiriata, din 2008, pe numele sotiei o garsoniera, totul legal cu contract de inchiriere si impozitele platite la zi, ... (vezi toată discuția)
Cass calculata la valoarea vanzarii unui bun imobil doina ban doina ban in perioada 2008-2011 am platit contributia de sanatate si am depus declaratiile legale la CASMB la valoarea venitului minim pe economie, in calitate de ... (vezi toată discuția)
Cas pentru venituri suplimentare fata de pensie Ion Craiu Ion Craiu Sotia mea este pensionara din anul 2001.A platit CAS continuu ca salariata si pensionara mai bine de 40 de ani IN anul 2006(luna nov - dec) a incasat din ... (vezi toată discuția)