Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit suplimentar persoane fizice cu mai multe ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit suplimentar persoane fizice cu mai multe cladiri

Am o casa pe care am dezmembrat-o in mai multe apartamente cu numere top diferite.
Scopul a fost sa pot folosi diversele topuri in diversele credite bancare, deaorece folosesc o parte din spatii ca si spatii comerciale si sedii de firma.
Anul acest aflu cu stupoare de la Directia Fiscala ca vor sa considere fiecare apartament ca si o alta cladire si deci sa ma impoziteze suplimentar, pe motivul ca au numere top diferite. Codul fiscal se refera la o alta cladire ca si alta adresa decat cea de domiciliu dar cei de la Directie nu sunt de acord. Ce sa fac ?
Trebuie sa va asigurati ca suma este calculata corect pentru fiecare top si apoi achitati suma.... Ati gresit dezmembrand imobilul...