Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie

Sint nascut in 1953 ,am 40 ani vechime neintrerupta si 18 ani lucrati in grupa a 2a .Cind pot iesi la pensie
Limita de varsta la 61 ani.Raducerea varstei standard cu 4 ani din 65.Anticipat la 60 de ani,daca indepliniti conditia de stagiu de 43 de ani,fara stagiu asimilat.Anticipat partial la 60 de ani,conditia de stagiu fiind indeplinita(35 ani).