Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Venituri necuvenite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Venituri necuvenite

In urma unui audit al Curtii de Conturi s-a decis recuperarea unor sume de bani reprezentand sporuri acordate fara a avea baza legala. Cum se pot recupera sumele respective: printr-o notificare adresata celor care au beneficiat de acele sporuri sau obligatoriu in instanta?
notificarea o puteti face ptr ca este posibil sa achite de bunavoie banii respectivi.
in caz contrar trebuie mers in instanta.