Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asigurare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asigurare firma

Daca putem infiinta firma ...avem nevoie de asigurare pentru tot ca sa fie legala?
Nu cred ca ar fi necesar de un topic separat pt. fiecare intrebare.
La ce fel de asigurare va referiti?
asigurare de orice fel. e necesar ceva minim nu? pt angajati respectiv daune produse in caz de accident.
In cazul in care exista angajati se platesc contributiile obligatorii: CAS, asigurari de sanatate, somaj, accidente de munca si boli profesionale, etc.
Lăzăruţiu Lucian, Avocat
Si toate acestea se achita odata cu infiintarea sau ?
Nu sunt cheltuieli initiale, ele apar ulterior angajarii personalului.