Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

sunt casatorita din 2002 si am impreuna cu sotul meu 2 copii minori.apartamentul in care locuim este al sotului dinainte de casatorie.daca ma trece acum pe actul de proprietate al apartamentului in caz de divort se va imparti bunul sau macar copiilor le va reveni o parte din bun?
pt ca sunteti inca soti, singura varianta ar fi sa va doneze o cota parte, daca vrea. problema e ca aceasta donatie o poate revoca. nici copii nu au vreun drept, cat tatal lor traieste