Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna intre concediu postnatal si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna intre concediu postnatal si Concediu crestere copil

Buna ziua!
Am o intrebare: se poate lua concediu de odihna intre concediul postnatal si concediu pentru cresterea copilului pana la 2 ani? Adica este obligatoriu sa intri in crestere copil imediat dupa concediul postnatal?
Va multumesc!
Nu este obligatoriu .. in speta, veti primi indemnizatia pentru CCC de la data depunerii cererii daca solicitarea este depusa peste termenul de 60 de zile lucratoare de la data incetarii concediul de maternitate.